2017.05.18.-2018.03.31. között valósult meg a Holnapocska Alapítvány Noé bárkája Természetháza és Ability park TOP-1.2.1-15-ZA1-2016-00001 azonosító számú projektje. A projekt célja a Zalaszabarban, a természeti értékekben rejlő turisztikai potenciál hasznosítására, a természeti értékek bemutatására alkalmas helyszín, egy több funkciós magas minőségű ökoturisztikai- és ability park építése volt.
Megvalósítandó cél a látogatók számának növelése új, többfunkciós ökoturisztikai bemutatótér kialakításával, innovatív, újszerű technológiai megoldások hasznosítása, ability park eszközeinek beszerzése, a fogyatékos emberek világának bemutatása, különböző játékokon és eszközökön keresztül, annak érdekében, hogy a jövő társadalma nagyobb megértését, segítőkészséget és toleranciát mutasson feléjük. A fejlesztés lehetővé teszi magas minőségű, a térségben unikális, eddig hiányzó szolgáltatások biztosítását, mely egyaránt hozzájárul a térségbe látogató turisták számának emelkedéséhez, az átlagos tartózkodási idő, illetve költési hajlandóság növekedéséhez.
A látogatóközpont, többfunkciós bemutatótér kialakítása során olyan élményelemeket jelentő technikai fejlesztések, interaktív bemutatási formák, kézzelfogható, kipróbálható élményeket adó eszközöket telepítettünk, melyek biztosítják, hogy a látogatók több mint 2 órát itt eltölthessenek.
A projekt ability jellegéből adódóan komplex akadálymentesítés történt és családok számára családbarát helységeket, pelenkázót is biztosítunk.
Évente minimum 3 rendezvény megrendezésére is sor kerül, a rendezvények során lehetőséget biztosítunk a települési vállalkozások számára, hogy az ide érkező vendégeknek helyi termékeiket értékesíthessék.
A projekt munkahelyteret teremett 2 fő főállású alkalmazott foglakoztatásával, melyből egy hátrányos helyzetű, s lehetőséget biztosít fiatal pályakezdő elhelyezkedésére is.
Az új szolgáltatások több, mint 270 napos nyitva tartást tesznek lehetővé rossz időben is garantáltan igénybe vehető programokkal, animált foglalkozásokkal, interaktív kiállítással, melyek a szezonalitást csökkentik.
A fejlesztés hozzájárul az egy turistára eső költés növekedéséhez a belépő, büfé, ajándékbolt által, ahol a helyi termelők termékei is beszerezhetőek.
A projekt keretében egy mindösszesen 738,64 m2-es könnyűszerkezetes csarnok építésére került sor.
A csarnokban kialakításra került egy interaktív Science Center és abiliy park, rengeteg interaktív látványelemmel, valamint család és gyermekbarát szolgáltatások kerültek kialakításra. A fogyatékossággal élők fogadása érdekében minden játékelem úgy került kialakításra, hogy számukra is elérhető legyen. Olyan fejlesztéseket valósítottunk meg, melyek lehetővé teszik, hogy egészséges és sérült emberek együtt szerezzenek közös élményeket.
A Projekt elszámolható összköltsége 260.000.000,- Ft.
A támogatás mértéke 100%.
TÁBOR A MINDENNAPOS MOSOLYGÁSÉRT
5-6 NAPOS ÉLMÉNYTERÁPIA
MOSOLY ÉS ÖNFELEDT NEVETÉS A GYÓGYULÁS SZOLGÁLTATÁBAN!
KALANDTÁBOR, AZ ÉLMÉNYEK TÁRHÁZA
ÖNFELEDT JÁTÉK
KIRÁNDULÁS A CSODASZÉP KIS-BALATON KÖZVETLEN KÖZELÉBEN
A GYERMEKOTTHONBAN ÉLŐ GYERMEKEK FELLEGVÁRA
AZ ÁTÉLT ÉLMÉNYEK ÉS A SOK NEVETÉS GYÓGYÍTJÁK A LÁTHATATLAN SEBEKET