NYITVA:
hétfő-péntek 8:00-16:00
Iskolai szünetek idején hétvégén is niytva.
A kiállítás különböző korosztályok számára nyújt kikapcsolódást az óvodás kortól az iskolás csoportokon át a nyugdíjasokig. A családokra és különböző korú iskoláscsoportokra szerepjátékkal egybekötött kalandok várnak. A gimnazisták már kis kutatókként is ténykedhetnek a kiállításon.
Nézd meg Földünk nagy áramlatait!
Célja az atmoszférában lejátszódó jelenségek, örvények, áramlások bemutatása, úgy, hogy a mozgatást a résztvevők maguk végezhetik, gyorsíthatják és lassíthatják a forgó mozgást és megfigyelhetik az eltérő szögsebességből fakadó Coriolis erőnek a Föld felszínére gyakorolt hatását.
Csinálj egy hatalmas örvényt!
A különböző sebességű vizek és az áramló víz és álló tárgyak között mindig örvények, limányok alakulnak ki a természetben. Ezt a jelenséget tudják a résztvevők a saját erejükkel létrehozni.
Vitorlázz a széllel szemben!
Tengeren vagy a Balatonon vitorlázni igazán nagy kihívás, főleg ha erős szembeszéllel kell haladnunk. Ebben a játékban a résztvevők megismerhetik a különböző vitorlaformákat és azok beállításából származó előnyöket vagy hátrányokat. Ügyesen krajcolhatunk, cirkálhatunk is, azaz cikcakk alakban hajózhatunk akkor is, ha úti célunk a szél irányába esik.
Hangágyú
A levegőnek is vannak érdekes tulajdonságai: az összenyomható és sűrített levegőt egy irányba fókuszálva komoly légörvényeket idézhetünk elő. A 360°-ban állítható ágyúval könnyedén megrezegtethetjük a tőle akár 8-10-re a mennyezetről lógó célpontokat is. Micsoda irányított szelet lehet előidézni vele!
Alakítsd te a domborzatot! (Interaktív homokozó)
A térképek és a valóság összefüggését csak kellően absztarkt gondolkodásra képes emberek képesek azonnal megérteni. Ezzel az eszközzel viszont a résztvevők maguk alakíthatják a domborzatot és hozhatnak létre hegyvidékeket, völgyeket, vízfolyásokat, tengereket. Az eszköz felismeri a mélységeket, majd annak megfelelően színezi a felette elhelyezkedő projektorral a felületeket. Igazi móka ez a földrajz!
Védekezz az árvíz ellen!
Napjainkban a folyószabályozásokkal és az árterületek beépítésével fokozottan veszélyben vannak az emberi települések. Ebben a játékban a résztvevők maguk dönthetik el, hogy hova építenék házukat, a folyómenti síkra vagy egy magasabb dombtetőre, majd a hirtelen kialakuló árvízzel szemben is ők védekezhetnek egy összerakható gátrendszerrel. Ha ügyesek, akkor megússzák szárazon, de ha nem…
Varázsolj szivárványt az égre!
Az első szivárványt a Biblia szerint Noé és fiai láthatták az Özönvíz után. Ezt a rendkívül látványos jelenséget akár beltéri körülmények között is létrehozhatjuk, mely mindenkit örömmel fog eltölteni. És számoljuk csak, hány színből van a szivárvány! Célja a szivárvány keletkezésének bemutatása.
Légy gyors!
A reflexeinken múlik az életünk, minél gyorsabban élünk, annál jobban kell figyelnünk, hogy ne tévedjünk! Erről szól ez játék is, mennyire tudunk perifériásan figyelni és reagálni. Ezen a nagyméretű játékon nemcsak a reflexeinket, de hajlékonyságunkat és gyorsaságunkat is elég alaposan próbára tehetjük. Aztán jöhetnek a többiek! Vajon ki lesz a leggyorsabb?
Evezd át a Balatont!
Látszólag nem nagy kihívás átevezni a Balatont a két legközelebbi pont között, de vajon tényleg képesek vagyunk rá? Erről szól ez a valódi evezőpadokból álló installáció, ahol evezésünknek megfelelően haladunk a szembe lévő part felé. Húzz bele mert lemaradsz!
Kerekesszékes kaland
Manapság egyre jobban figyelünk a csökkent mozgásképességűekre. De vajon tényleg tudjuk, hogy milyen nehéz egy küszöbön, lépcsőn vagy rampán felfelé vagy lefelé közlekedni? Tudjuk, hogy milyen egy szűk ajtó? Mikor felénk nyílik a kertkapu, vagy rá kell ülni a WC csészére? No, nálunk ezt mind megismerheted. Légy te a leggyorsabb és a legügyesebb!
Reptess a Nappal!
A megújuló energiák kulcsfontosságúak lesznek mindennapjainkban. Hallottál már a Földkerülő napelemes repülőről? Vajon mi is el tudjuk indítani a repülőket, ha csak fénnyel hajtjuk a rotorokat? Igen, de jól kell irányítanod a tükröket!
Hangmadzag
A távközlés nem Bellel és a telefonnal kezdődött, de nem is a füstjelekkel, hanem a tárgyakban terjedő rezgésekkel. Ezt kihasználva alakítjuk ki a szerkezetünket is, mellyel telefon nélkül is prímán kommunikálhatunk!
Nézd meg, hogy mennyi víz van benned! (víz bennünk)
Naponta 1-2,5 liter vizet fogyasztva el sem tudjuk képzelni, hogy mennyi víz van bennünk. Ez a szerkezet megmutatja a valós mennyiséget. Csak rá kell állnod a mérlegre, beütnöd a PLC-be az életkorod és a nemed, máris megjelenik a téged alkotó víz mennyisége a hengerben. Garantáltan meg fogsz lepődni!
Mocsárjárás
A mocsárban közlekedni mindig veszélyes volt. Noénak sem volt könnyű a mocsaras vidéken biztonsággal közlekedni, próbáld ki magad! A zsombékok látszólag egyformák, de valójában mindegyik másképpen mozdul, ha rálépnek. Csak az orrabukástól kell óvakodni!
TÁBOR A MINDENNAPOS MOSOLYGÁSÉRT
5-6 NAPOS ÉLMÉNYTERÁPIA
MOSOLY ÉS ÖNFELEDT NEVETÉS A GYÓGYULÁS SZOLGÁLTATÁBAN!
KALANDTÁBOR, AZ ÉLMÉNYEK TÁRHÁZA
ÖNFELEDT JÁTÉK
KIRÁNDULÁS A CSODASZÉP KIS-BALATON KÖZVETLEN KÖZELÉBEN
A GYERMEKOTTHONBAN ÉLŐ GYERMEKEK FELLEGVÁRA
AZ ÁTÉLT ÉLMÉNYEK ÉS A SOK NEVETÉS GYÓGYÍTJÁK A LÁTHATATLAN SEBEKET